خرید بک لینک شرکت نرم افزار عارف رایانه

تبلیغات متنی

انتخاب لودسل و ساختار لودسل چیست

63 07 آبان 1395 معرفی مصالح ساختمان , مهندسی عمران , نقشه کشی و نقشه برداری خانه » مهندسی عمران » معرفی رشته مهندسی عمران » معرفی مصالح ساختمان » انتخاب لودسل و ساختار لودسل چیست نوین

لودسل در واقع واحد توزین الکترونیکی است که در سایزها و ابعاد و ظرفیتهای مختلف و با مارکهای متنوع در بازار و کارخانه ها موجود می باشد و یکی از ابزارهای ساختمانی است.

لودسل چیست ؟

به گزارش نوین ساخت ، لودسل یک نوع حسگر (sensor) است که هدف آن اندازه گیری بارهای مکانیکی است. لودسل می تواند ولتاژ خطی متناسب با نیروی اعمالی تولید نماید. لودسل ها می توانند وزن های مختلف را  از مقدار صفر تا حداکثر ظرفیت اسمی تعیین شده را اندازه گیری بکنند.

ساختار لودسل چیست

ساختار لودسل چیست

ساختار لودسل

طبق بررسی های سایت نوین ساخت ، ساختار لودسل اینگونه است که این ابزار از یک قطعه فلزی ( از جنس : آلیاژ فولاد، استنلس استیل یا الومینیم) و تعدادی تنش سنج (strain gauges) تشکیل شده است. بنابراین شما با کمک آن میتوانید تغییرات به وجود آمده به خاطر تنشهای حاصل روی لودسل را به ولتاژ برق تبدیل نمایید.

موارد کاربرد لودسل

از لودسل برای اندازه گیری نیرو و بار وارده بر اثر تنشهای مکانیکی در کارخانجات، برای اندازه گیری وزن به صورت دیجیتالی در ترازوها و باسکولهای توزین (کارخانجات مواد غذائی، کارخانه بچینگ بتن، کارخانه تولید آسفالت و واحدهای توزین و بسته بندی .

انتخاب لودسل

عوامل موثر در انتخاب لودسل عبارتند از :

1-دقت مورد نیاز برای اندازه گیری و حداکثر ظرفیت مورد نیاز.

2-موقعیت و محل نصب لودسل.

3-نوع بار یا نیروی وارده (جهت و زاویه نیرو)

مكانیزم عملكرد لودسل

مكانیـسم عمـلكرد لودسل به این صورت است که این وسیله بر اساس تغـییرات طول ناشی از وارد شدن بار موجب تغییرات خروجی می گردد. به گزارش نوین ساخت لودسل فشار وارده از سوی جسم و مـوارد مورد نظر را به سیگنال الكتریكی تبدیل خواهد کرد. با این امکان لودسل میتواند وزن مواد را به دقت بگیرد.

انواع لودسل

به گزارش سایت نوین ساخت انواع لودسل عبارتند از :

– لودسل فشاری Compression

– لودسل خمشی Shear Beam

– لودسل تك پایه Single point

– لودسل كششی S-Type


# # # # # # # #

نظرات